ZIMNÍ CHEF TIME FEST 2014

13. 01. 2014 - 08. 02. 2014
AvantGarde restaurant

O festivalu

Nejlepší šéfkuchaři, v jeden čas, na jednom místě. Tento podtitul jsme zvolili pro první ročník food festivalu, který proběhl v dejvické restauraci AvantGarde. Unikátní koncept se setkal s úspěchem jak u návštěvníků, tak u samotných aktérů.

 

Festival návštěvníkům nabídl několik typů akcí: chef’s tably, hvězdné duely, školy vaření, workshopy, jazzový večer a v neposlední řadě michelinské menu francouzské šéfkuchařky Reine Sammut, která v AvantGarde hostovala již potřetí a opět úspěšně. Nejoblíbenější akcí festivalu se stal ovšem chef’s table: pětichodové menu připravené pěti šéfkuchaři. Každý z nich měl ve své režii jeden chod, ve výsledku tedy vzniklo jedinečné menu, které nemá obdoby. O vinné párování se postarali přední pražští sommeliéři. Hosté mohli ochutnat např. dvakrát vařený bůček v asijském stylu podle Ari Munandara, brzlík od Mirka Kaliny nebo dezert v podobě andělských křídel od Karolíny Kocincové.

 

Nápad posadit šéfkuchaře k hostům ke stolům vznikl na základě zkušeností organizátorů. „Dnes už lidem nestačí, jen se dobře najíst. Chtějí něco navíc, a to jsme jim na festivalu nabídli“, říká ředitel festival Karel Šimůnek. Koncept chef’s tablu si oblíbili i šéfkuchaři, kteří si mohi na chvíli oddychnout, ochutnat jídlo svých kolegů a popovídat si s gastronomickými nadšenci: těch se na CHEF TIME FESTu sešlo opravdu mnoho.

 

Druhou akcí festivalu se stal hvězdný duel, kdy proti sobě stáli dva šéfkuchaři s tříchodovým menu založeným na stejných hlavních ingrediencích. Hosté tedy ochutnali celkem šest chodů a měli možnost porovnat styly obou šéfkuchařů. Nezapomenutelný byl duel Jana Punčocháře a Petra Hajného párovaný na šampanské, o jejich variacích na foie gras, kuře z Bresse a mango se bude ještě dlouho mluvit.


13. 01. 2014 | Sushi class
Lukáš Želechovský
16. 01. 2014 | Patrik Havlíček versus Lukáš Želechovský
Patrik Havlíček, Lukáš Želechovský
24. 01. 2014 | Honza Horký versus Jiří Štift
Jan Horký, Jiří Štift
29. 01. 2014 | Petr Hajný versus Jan Punčochář
Petr Hajný , Jan Punčochář
30. 01. 2014 | Michelinská škola vaření
Reine Sammut
31. 01. 2014 | Michelinské menu
Reine Sammut
03. 02. 2014 | Škola vaření na téma krevety
Patrik Havlíček
06. 02. 2014 | Jiří Král versus Ari Munandar
Jiří Král , Ari Munandar


Milovníci dobrého jídla a nadšenci do trendů moderní gastronomie se mohou těšit na 5. ročník zimního festivalu CHEF TIME FEST, který... více >

14. 11. 2017